Recenze na tenisky HOKA ONE ONE CLIFTON 4

 
 
 
Úvod > Blog > Testy a recenze > Recenze na tenisky HOKA ONE ONE CLIFTON 4
 

Recenze na tenisky HOKA ONE ONE CLIFTON 4

Milí běžci a běžkyně,

rádi se s vámi podělíme o recenzi na tenisky HOKA ONE ONE CLIFTON 4, kterou jsme nedávno dostali od našeho zákazníka a skvělého slovenského trailového ultrabežce, člena SLOVAK ULTRA TRAIL TEAMU, Erika Hübnera.

HOKA ONE ONE CLIFTON 4

Na asfalt používám (už druhé) CLIFTON 4 od značky HOKA ONE ONE. Perfektně odpružené, lehoučké a s neskutečným zachováním energie v procesu od dopadu po odraz. Navzdory své mohutnosti jsem je brával nejen na dlouhé a tempový běhy, ale i na závody, kde často v pohodě obstály v konkurenci s všelijakými závodními speciálky. Zaběhl jsem si s nimi i své maximum na okruhové 6-hodinovce, kde jsem v relativně psím počasí odkroužil 75 kilometrů a chodidla zůstaly jako jediné z celého mého těla v pohodě. První pár jsem měl v černé barvě, takže jsem je jako jedny z mála povýšil na boty vhodné i na běžné nošení.

    

HOKA ONE ONE CLIFTON 4 (vlevo nové 100 km, vpravo staré 2000 km)

Po cca 2000 kilometrech už svršek není jako nový, po stranách se mírně roztrhly, na funkčnosti se však zatím  nic nemění, pouze na vzhledu, což mi vůbec nevadí. Druhý pár má asi 1000 km a zatím bez známky poškození. Tlumící část podrážky je zatím u obou v dobrém stavu, i když u staršího páru je již patrné mírně sešlapání. Beru je proto už jen na kratší výběhy do 20 km a na delší věci používám novější pár.

Detail mírného natržení svršku, který však zatím neubírá na funkčnosti

     

podrážka lákat jedním one Clifton 4 fo 2000 km            podrážka nalákat jedním one Clifton 4 Po 1000 km

Při této značce ještě musím podotknout, že mě velmi potěšila jednotnost kopyta, na které šijí své boty. To znamená, že pokud napíší, že je bota neutrál a že má velikost 45 a 1/3, mohu si být jistý, že mi bude sedět, přestože jsem ji ani neměl na noze. Pro výběr správného modelu a samozřejmě i velikosti je nutné jít do kamenného obchodu. Já jsem si všechny zmíněné boty vyzkoušel i koupil v obchodě RunningPro, kde (to je obrovská deviza) pracují zanícení běžci a vědí parádně poradit, usměrnit a i pokecat o běhání.

napsal: Erik Hübner

Pokud tě zajímá i Erikova recenze na trailový model tenisky HOKA ONE ONE Mafate SPEED 2, přečti si i první část jeho článku.