Bežecké značky

 
 
 
Úvod > Blog > Bežecké značky
 

O značce INOV-8

Značka založená v roce 2003, je jedním z předních světových výrobců trailových bot, oblečení a vybavení. Z horských vrcholů Alp do pouštní Sahary či Antarktidy přivedlo dobrodružství výrobců k poznání: Interakce sportovců s prostředím, ve kterém běhají, je nejdůležitějším faktorem při navrhování produktů.

 

O značce LA SPORTIVA

Pokud se chcete dostat na vrchol, je to cíl, instinkt, povolání. Je to příběh La Sportiva, naší mise, od roku 1928.

Trailové tenisky, horolezecká obuv, technické outdoorové oblečení, turistické boty, lyžáky ... skály, trailové chodníčky, horolezectví a vysoké nadmořské výšky: kvalita, inovace a vášeň "Made in Val di Fiemme".

Celý článek...
 

O značce SALOMON

V roce 1947 založil François Salomon se svou rodinou (s manželkou a synem) ve francouzském Annency společnost, která vyráběla outdoorové oblečení. V roce 1997 se stala součástí velké skupiny Adidas. V roce 2005 byla společnost prodána finské Amer Sports a vznikla skupina Salomon Group. Ústředí společnosti je v současné době situováno v americkém státě Utah, ve městě Ogden.

Celý článek...
 

HOKA ONE ONE

Francouzská značka Hoka One One se zrodila v hlavách dvou sportovních nadšenců Jeana-Luce Diarda a Nicolase Mermouda. Oba dva jsou milovníci dobrodružství a běhu. Mají bohaté zkušenosti s různými běžeckými trasami po celém světě. Oba průkopníci uznávají myšlenku, že běžec by se měl cítit volně, ať už běhá v přírodě nebo ve městě. 
Únava, napětí ve svalech a problémy s tímto spojené musí běžci řešit každý den. Jean-Luc a Nicolas začali pracovat na botě, která by tyto problémy z velké části eliminovala a potěšení z běhání tak mohlo být neomezené.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hoka one one

Celý článek...
 

Technológie - HOKA ONE ONE

Obecně tzv. OVERSIZE koncepce HOKA ONE ONE může přinášet výhody pro až 80% všech typů běžců.

  • Energetický výdej oproti standardní botě se snižuje o cca 3,3%. Z toho resultuje nižší hodnota srdečního tepu a možnost rychlejšího běhu.
  • Snižuje namáhání předního holenního svalu (Tibialis anterior) o 15% a tím zvyšuje možnou dobu běhání bez zranění tohoto často postiženého svalu.
  • Snižuje vliv dopadů na celé tělo o 25% (průměr mezi během po rovině, do kopce, z kopce i v různých rychlostech) a tím přispívá k rychlejším zotavení a lepšímu běžeckému komfortu.  
Celý článek...
 

O značce ON CLOUD

Základním konceptem byla od samého počátku představa měkkého došlapu na obláčky, které tvoří podrážku boty a pevný odraz. V roce 2010 spolu s Davidem Allemannem založili výhradně švýcarskou společnost ON.

Jak se z převratné myšlenky zrodila běžecká senzace – běžecké boty ON? Čtete dál.

 

Celý článek...
 

O značce ASICS

Výrobní podnik sportovní obuvi byl založen v roce 1949 z firmy Onitsuka Tiger, ale svůj současný název ASICS používá od roku 1977, kdy začal vyrábět i sportovní oblečení a sportovní zboží. ASICS je zkratkou latinského výrazu Anima Sana In Corporate Sano ", což znamená:" V Zdravém Tele, Zdravý duch ".

Celý článek...
 

O značce MIZUNO

Historie značky Mizuno, zabývající se výrobou sportovního vybavení představuje již více než sto let vývoje. Začátek fungování firmy se datuje k roku 1906, kdy se bratři Rihachi a Kenjiro Mizuno rozhodli založit první Mizuno Store v japonské Ósace. 

 

Celý článek...
 

Technológie - MIZUNO

Technologie využívající značka Mizuno při svých sportovních a běžeckých výrobcích.

Celý článek...
 

O značce ULTRASPIRE

Americký tým ve společnosti UltrAspire se skládá ze zábavných a přátelských lidí s různými zájmy a osobnostmi. I když jsme různorodí v pozadí, máme mnoho věcí společných, jako je sdílení lásky k běhu a / nebo jiných vytrvalostních sportů, užívání přírody a používání zařízení s inteligentním designem a intuitivní funkcionalitou. Když nejsme v kanceláři, děláme to, co máme rádi, sdílíme vzpomínky s těmi, které milujeme a používáme produkty UltrAspire, které vytváříme. Opravdu. UltrAspire je značkou společnosti Elite Creators LLC. Cílem mise Elite Creators je přinést principy naší filozofie do hledání konečných řešení. Toto je na našem logu znázorněny symbolem Phi, zlatý poměr korespondující s posloupností Fibonacciho. To se odráží ve vědě, hudbě, umění, přírodě a architektuře. Označuje harmonii, pořádek, funkčnost a tvůrčí sílu, která našim produktům přináší optimální výkon a zkušenost směrem k dokonalosti.

UltrAspire

Celý článek...
 

O značce COMPRESSPORT

COMPRESSPORT - švýcarská kvalita pro výkon i regeneraci!

COMPRESSPORT je švýcarský výrobce kompresních doplňků a oblečení specializující se na vytrvalostní sporty, zejména na běh, triatlon, trailový běh, cyklistiku a raketové sporty. Všechny produkty COMPRESSPORT jsou vyvíjeny a vyráběny s pověstnou švýcarskou pečlivostí a kvalitou.

COMPRESSPORT je partnerem všech sportovců, od profesionálů po nadšené amatéry. Vyvíjí kompresní doplňky a oblečení podporující výkonnost, vytrvalost a regeneraci. Ve spolupráci se špičkami v lékařských oborech, s fyzioterapeuty i samotnými sportovci testují všechny produkty tak, aby se ke sportovcům dostaly perfektní a 100% funkční doplňky pro podporu výkonů! 

Celý článek...
 

O značce CRAFT

CRAFT je švédská značka specializující se od roku 1977 na vývoj a výrobu oblečení pro vytrvalostní sporty, kde hraje funkčnost a komfort zásadní roli pro dosažení optimálních výsledků. Díky úzké spolupráci se špičkovými sportovci a neustálému vývoji nových materiálů a technických řešení je CRAFT tréninkovým a závodním oblečením, které přináší skutečné výhody.

 

Technologie CRAFT

Ergonomie a design

Roky tvrdě pracujeme na tom, abychom porozumněli individuálním potřebám jak vrcholových sportovců, tak i hobíků. Studujeme jejich pohybové vzorce, pro každou část těla měříme objem vyprodukovaného potu a tepla. Naše hluboké znalosti toho, jak tělo pracuje běhěm intenzivních sportovních výkonů nám na jednu stranu dávají důvěru v to, co děláme, na druhou stranu zjišťujeme, že nic není věčné. Techniky běhu, jízdy na kole, lyžování, to vše se postupně vyvíjí a mění. Stejně rychle se mění požadavky sportovců na ergonomii a funkci oblečení. Snaha vyhovět těmto požadavkům nás tlačí dopředu ve vývoji špičkového sportovního oblečení. Oblečení, kde funkčnost a moderní vzhled tvoří jeden celek.

Celý článek...
 

O značce MONTANE

LEHKÉ ODOLNÉ A TRVANLIVÉ VYBAVENÍ DO HOR

Značka Montane se stala synonymem pro lehké a prodyšné oblečení. Tato značka sídlí ve Velké Británii a specializuje se na navrhování a výrobu ultralehkého, odolného, technického oblečení pro horolezce, alpinisty, polárníky, expediční cestovatele a sportovce pohybující se v horském prostředí. Samotný design probíhá v Británii, výroba potom v různých zemích Ásie, přičemž kvalita produkce podléhá přísnému dohledu společnosti. Kvalita produktů a technické provedení jsou základními prvky, kterými je tato značka známá na celém světě.  Za více než 18 let Montane úzce spolupracuje s uznávanými profesionály pracujícími v nepříznivých podmínkách po celém světě.

                                                        Montane

 

Technologie MONTANE

Montaně spolupracuje s předními světovými dodavateli tkanin. Díky technickému know-how a zkušenostem společnost Pertex spolupracuje spolu s Montaně již 25 let jako přední výrobce technologie tkanin. Celosvětově uznávaný za důvěryhodný přístup k designu tkanin, Pertex chápe a oceňuje, že ochrana před různými přírodními elementy je prvořadá pro maximalizaci spokojenosti a zkušeností při pohybu. Používáme také GORE na různých oděvech ve čtyřech různých technologiích GORE®, které jsou navrženy tak, aby splňovaly náročné požadavky horolezců, turistů či horských běžců. 

Celý článek...
 

O značce BUFF

Výrazní, nekonformní, odvážní, oddaní, inovátorští, profesionální a zejména odhodlaní.
Takovými se cítí být autoři BUFFu. To jsou hodnoty, kterých se drží na cestě ke svému cíli: Nabídnout vám funkční výrobky vysoké kvality. Nejde ale jen o to, aby produkty byly praktické (to umí kde kdo). BUFF se podílí na určování trendů, proto všechny jejich produkty nabízí jedinečný design.

                                                                 

Celý článek...
 

O značce PETZL

Specializované svítílny PETZL pro profesionály.

Rodina PETZL ve Francii v 70. letech založila firmu, jejíž posláním se stalo vytvářet jednoduché, účinné a inteligentní řešení pro lidi nadšené vertikalitou a zkoumáním neznámého. Věrnost tomuto poslání se projevuje ve všech výrobcích, vybaveních a odborných textech.

Celý článek...
 

O značce FRENDO

Značka FRENDO vznikla ve Francii v roce 1946. Tým FRENDO zůstává i dnes věrný myšlenkám Edouard-a Frendo: vášeň, inovace a kvalita. Edouard Frendo založil společnost v roce 1946 na základě těchto zásadách. Byl to slavný horolezec, jehož jméno dnes nese slavné Frendo Spur v údolí Chamonix, stejně jako vrch Frendo v Grónsku. Pan Frendo byl také vášnivým spoluzakladatelem francouzské sjezdařské a horolezecké školy (ENSA) v Chamonix ve Francii a byl také poradcem francouzské vojenské horolezecké školy. Pan Frendo byl zručný technik a dobrodruh, který vedl velké expedice v Himalájích, Japonsku a Africe.

 

 

O značce VIPOLE

Malá rodinná firma sídlící na půli cesty mezi Arcem a Benátkami. Vznikla před 9ti lety a zabývá se výrobou kvalitních holí pro trekking, nordic walking, sjezdové a běžecké lyžování. Původní stroje, na kterých výroba probíhala si postupem času sami upravovali a inovovali. V současnosti vyrábí na vlastních vyvinutých a vyrobených strojích a veškerá výroba je situována v jejich rodinné továrničce v Itálii, z polotovarů dodávaných čistě italskými dodavateli. Vlastní několik technických patentů na systémy, které používají pouze hole značky Vipole. Jejich krédem je vyrábět špičkové produkty vysoké kvality s nejnovějšími technickými prvky.

Celý článek...
 

O značce NORTEC

Firma NORTEC se specializuje na výrobu řetízkových turistických nesmeků. NORTEC Vám nabízí široký výběr nesmeků na běh, turistiku, na práci v terénu ale i každodenní používání. Všechny modely jsou vyrobeny a navrženy v Itálii. Testují je ti nejlepší atleti, aby splňovaly všechny kritéria bezpečnosti používání na horách. Kvalita a funkčnost je Naše priorita.

 

O značce SALTSTICK

SaltStick - minerální a solné tablety proti křečím.

Elektrolytové solné kapsle SaltStick určené pro cyklisty, triatlonisty, běžce a dobrodružní závodníky jsou rozhodující pro minimalizaci svalových křečí, tepelného napětí a únavy kvůli nevyváženým hladinám elektrolytů.  Tablety SaltStick jsou testovány na zakázané látky. Elektrolyty SaltStick se vyrábějí v certifikovaných zařízeních cGMP (současné správné výrobní postupy na eliminaci znečištění zakázanými látkami).

 

O značce SPONSER

Společnost SPONSER se jako jednotka na Švýcarskem trhu již více než 20 let věnuje vývoji a výrobě vysoce kvalitních sportovních výživových doplňků. Díky rozsáhlému řady produktů plní požadavky amatérských sportovců a fitness nadšence, stejně jako profesionální sportovce na nejvyšší úrovni. Velký důraz klade SPONSER na vývoj a výrobu produktů vhodných pro vytrvalostní sporty.

Celý článek...
 

O značce SUPERFEET

Superfeet se liší od většiny ortopedických vložek vyráběných konkurenty tím, protože jsou pevné, ne měkké. A v tom je propastný rozdíl. Na polštáři je příjemné ležet při relaxaci ne spát, protože se tělo unaví. Podobně na měkkých vložkách není příjemné dlouhodobě stát a chodit nebo běhat. Tak proč by si dávat polštář dovnitř své boty? V botě musí být místo pro pevnou podporu klenby a hluboké zapouzdření paty. Pevná podpora paty a klenby pomáhá udržet distribuci tlaku na nohy při správném přechodu této síly po celém těle.

Celý článek...
 

O značce TEAL

Svět, ve kterém žijeme, si tvoříme sami svými každodenními skutky a rozhodnutími. Každé dnešní rozhodnutí, každý čin je volbou toho, jak chceme, aby náš svět vypadal zítra. Svoboda volby je zároveň i projevem zodpovědnosti k sobě samým i ke světu kolem nás. Naší jistotou je vědomí, že vždycky existuje alternativa.

Celý článek...
 

O značce GARMIN

GARMIN

Společnost GARMIN byla založena na principech inovace, výkonu, hodnot a služeb zákazníkům.

Co původně začalo jako brainstormingová setkání inženýrů kolem kulatého stolu v roce 1989, postupně přerostlo do celosvětového úsilí tisíců spolupracovníků. Cíl společnosti, přesně tak jako dříve, zůstává původní: Vytvořit navigační a komunikační zařízení, které obohatí životy lidí. Inovativní produkty v sobě spojují mnohé výhody, v mnoha oblastech využití, od leteckej přes námořní, od automobilové po fitness, od bezdrátových řešení až po turistické, zaměstnanci společnosti GARMIN jsou ve vzduchu, na vodě, v lesích, v autech i na kolech. A neustále vytvářejí způsoby jak se zlepšovat a lépe přizpůsobovat zákazníkovi.   

Celý článek...
 

O značce XPAND

Šňůrky XPand od výrobce z USA, které již více netřeba zavazovat!

Celý článek...
 

O značce ARCh MAX

ARCH MAX je španělská značka vytvořená bývalými ultra běžci, kteří vyvinuli produkty na základě svých dlouholetých zkušeností a potřeb.

Celý článek...
 

O značce RAIDLIGHT

RaidLight je francouzská značka, která se aktivně angažuje jako průkopník trail-runningu. Byla založena v roce 1999 Benoit Lavalem, špičkovým vášnivým běžcem, který se zúčastnil více než 100 ultramaratonů na všech kontinentech Země, zároveň byl součástí francouzského národního trail-runningového týmu. Benoit Laval je nejen významným trailovým běžcem, ale zároveň i textilním inženýrem. Díky tomu už od počátku existence značky navrhuje špičkové vybavení a oblečení určené výhradně pro trail-running a ultra trail. Vybavení RaidLight dokáže perfektně pokrýt požadavky tohoto sportu, čímž si získává mnoho dalších nadšených příznivců.

                                                              

 

O značce SAUCONY

SAUCONY je americký gigant na trhu s běžeckou obuví. Od svého založení byl navržen především pro běžce, kteří se s nadšením vracejí k této již legendární značce na celém světě. Běžci ji inspirují, přinášejí nové nápady a činí ji lepší. Jsou motorem jeho designu a inženýrství. Udržují značku SAUCONY stále konkurenceschopnou na základě precizního odpružení, nejlepšího možného komfortu a maximální kvality.

 

O značce ZEROPOINT

Finská značka ZeroPoint vyrábí nejmodernější kompresní produkty, které jsou výsledkem nejnovějších výzkumů odborníků z oblasti sportu a zdravotnictví. Při jejich vývoji spolupracují s těmi nejlepšími profesionály v oboru. 

Celý článek...
 

O značce RUFFWEAR

Značka Ruffwear nabízí veškerou výbavu pro vaše čtyřnohé miláčky – psy. Vodítka, obojky, hračky, bezpečnostní prvky, botičky, batohy, misky, pelíšky a mnoho a mnoho dalšího. Nabízíme výbavu pro psy značky Ruffwear, abychom zvýšili komfort jim i jejich doprovodu při outdoorových aktivitách.